» » В Бакоті знайшли могилу часів Русі

В Бакоті знайшли могилу часів Русі

У Бакоті на туристичній стежці біля джерела №2 Тарасом Горбняком, краєзнавцем та колишнім жителем села Бакота, було виявлено поховання. Він запросив Кам’янець-Подільську архітектурно-археологічну експедицію (участь у дослідженні взяли керівник експедиції кандидат історичних наук Павло Нечитайло, співробітники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк та кандидат історичних наук Ігор Старенький, головний інженер Анатолій Трондюк та художник Сергій Канфорович).

 

 

Цвинтар, пов’язаний з монастирем, в різний час досліджувався С.Е. Баженовою, О.Л. Баженовим, В.А.Захар’євим, В.П. Мегеєм. Попередні обстеження стежки, на якій розміщені джерела №2 і №3 показали, що ця територія є перспективною для подальших досліджень.

 

Поховання знаходилося на туристичній стежці між джерелами №2 та №3. Як виявилося, це могила молодої жінки з дитиною, що лежить головою на північний-захід. У похованні було виявлено срібне кільце, срібну скроневу підвіску та мідний хрестик. Судячи з орієнтації та супроводжуючого інвентаря поховання пов’язане з давньоруським цвинтарем, який існував біля монастиря.

 

 

 

 

 
Фестивалі 2019
1 колонка