Екскурсії » Екскурсії » Екскурсія в Кривче

Екскурсія в Кривче

RU
Екскурсія в Кривче

Зверніть увагу:

  • В печеру взувати тільки кросівки, бо під ногами місцями буде мокра глина з гіпсом.
  • Туалету в Кривче не має, а той що є на галявині з ганделиками, - просто ЖАХ!!!!!
  • З собою бажано взяти ліхтарик, щоб краще розглядати стіни печери та дивитись під ноги.

В Кривче туристів заманює Кришталева печера, в якій облаштували тунель довжиною 2,5 км. та по якому проводять екскурсії місцеві гіди. Лише дорога, що веде до печери, протяжністю 1,5 км., може зіпсувати Ваш настрій від поїздки в цю частину Медоборів.

Вартість квитків станом 2024 рік: 65грн/55грн.

  • Каса в Кривче - 097-275-72-47
  • Замовити комплексний обід для групи в Кривче - 097-275-72-47

Якщо їдете з Камнця-Подільського то звертайтесь за контактами.

 

Місцеві жителі на галявині, з якої починається підйом до входу в печеру, влаштували маленькі ганделики, продаючи в них сувеніри та їжу.

Кришталева печера (Хрустальная пещера)

Іноді в печері зникає світло! Не панікувати і почекати 10-20 хвилин поки його ввімкнуть. Ні в якому разі не шукати самому вихід – довжина коридорів печери 120 км.

Відео подорож до Кришталевої печери

 Зараз розвідано 23 кілометри печери. На протязі року тут тримається постійна температура близько 12 градусів й 95% вологість. Особливість “Кришталевої” полягає в тому, що в ній спостерігається підвищена іонізація повітря й практично повна відсутність бактерій. Екскурсії, що проводяться зараз дадуть змогу побачити багато химерних створінь, що живуть у печері: Буйвол Крокодил й звичайно ж Володар печери “Кришталевої”.

Печера в Кривче

 Печера

Про печеру знаходимо відомості навіть у польському путівнику Тернопіллям за 1929 рік. Там сказано, що у 1721 році печера вже була описана ксьондзом Жачинським (Rzaczynski) в його праці про історію Польщі. В той час до печери можна було дістатися сходами, від яких вже на початку ХХ сторіччя не лишилося і сліду. Йшов час - і пам‘ять про печеру cтиралася.

Печера в Кривче

Печера в Кривче

 

 Вхід до Кришталевої розташований високо над землею. У 1929 році туди вела, згідно путівнику, вузенька і важка для проходження стежка. На відстані приблизно в 50 кроків від початку підземної подорожі зустрічалися перші гроти. Тоді ще там потрібно було повзати на всіх чотирьох кінцівках - і як же це не схоже на сучасний стан речей, коли в печері є перила та світло.

В Кривче біля печери можна поїсти

В Кривче біля печери можна поїсти

 

1639 збудовано замок. Від 1650 згадують як містечкоко під назвою «Оплакана». Замок не раз зазнавав нападів турецько-татарських орд, зокрема 1672 його зруйнували загони турецького султана Магомета V. Згодом фортеця належала Кричинському; її залишки і збереглися.

 Стіни з гіпсу в печерах

Стіни з гіпсу в печерах

Поверхня під ногами у печері Поверхня під ногами у печері - взувайтесь у кросівки!

 --

Екскурсія Кам'янець-Подільський

 
год \ 17-02-2024 | | Екскурсії
Екскурсії Кам'янець-Подільський
 
Фестивалі 2019
1 колонка