Екскурсії » Екскурсії » Екскурсія в Бакоту

Екскурсія в Бакоту

RU
Екскурсія в Бакоту

Зверніть увагу:

Бакота заворожує туристів своїми живописними краєвидами, високими скелями, чистою Дністровською водою та першим українським скельним монастирем.

Бакотська затока знаходиться між селами Колодіївка, Каштанівка та Гораївка Кам'янець-Подільського району. Займає приблизну площу разом з водним басейном біля 850 га. В плані затока представляє собою вигнуту підкову, яка розміщена на півночі від русла річки Дністер.

Бакота у перекладі з давньоруської мови означає бажане, прекрасне місце. Знаходиться воно на березі Дністра — на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Бакота — стародавня столиця «Русі Дольної» — так називали у XIII-XIV ст. територію між Дністром і Південним Бугом, яка у XIII ст. входила до складу Галицько-Волинського князівства. Галицько-Волинський літопис відзначає, що в епоху Київської Русі Бакота була важливим торговим портом на Дністрі.


 

Iсторичну цiннiсть Бакотського наскельного монастиря, як давньоруської пам'ятки важко перебiльшити. Хоч єдина вiрогiдна згадка про монастир в литовсько-руському лiтописi датується 14 столiттям, дослiдники не заперечують, що виникнення печерної обителi можна вiднести ще до перiоду появи в цих мiсцях перших християн. В епоху Київської Русi, за великокняжої доби, монастир вже iснував. Про це говорять знахiдки давньоруської зброї, речей церковного ужитку.

 

Панорама бакотської затоки. Захід сонця

Панорама бакотської затоки

 

Вперше досліджувати Бакотський монастир почав у 1884 році відомий археолог професор Київського університету В. Б. Антонович. Тут було відкрито курганне жіноче поховання і печеру в глибині гори. Експедиція В. Б. Антоновича виявила на вершині Білої гори підземний хід, який заглиблювався в скелю, як гвинтові сходи. На дні ходу було виявлено дві невеликі келії. Скельний печерний монастир був зруйнований, очевидно, під час татарської навали, а пізніше повністю похований під великим обвалом, який зійшов з верхньої частини схилу гори. Частина скельного монастиря з Михайлівською церквою збереглися на південно-західному схилі Білої гори. Бакотський печерний скельний монастир проіснував до 30-х років XV ст. коли остаточно був поруйнований. Занепад монастиря дослідники пов’язують з подіями польсько-литовської війни за Поділля 1431 — 1434 рр.

Моє перше інтерв'ю 2015 рік (було соромно виставляти) - тепер це історія....

Коротко про Бакоту

Сучасний майданчик монастиря має розмір 40х10 м; печери заглиблені в товщу гори ще на 7-9 м; загальна площа пам’ятки близько 760 м2. Основні споруди монастиря складаються з 3 печер (на плані № 1 — 3) та ніші (№ 4), розміщених в два яруси. На першому ярусі знаходиться печера № 1, а решта споруд знаходиться на другому ярусі, на висоті 4-4,5 м над першим ярусом. В давнину перший і другий яруси було об’єднано двоповерховою дерев’яною прибудовою. В скельній підлозі печер вирубано 19 гробниць.

 

Біла скеля в Бакоті. Висота 120м.

Біла скеля в Бакоті. Висота 120м.

 

Старовинний напис на стіні вказує посвяту монастиря архангелу Михаїлу і називає ім’я засновника і першого ігумена — Григорій. Бакотський Михайлівський монастир функціонував протягом 300 років з середини ХІІ до середини XV ст. Це найбільший і найкраще збережений серед усіх печерних монастирів Подністров’я, яких нараховують до двадцяти. Бакотський монастир — найдавніша пам’ятка культових підземних споруд і поширення православ’я на Поділлі.

 

Бакота до і після затоплення

Бакота до і після затоплення

 

Бакотський наскельний монастир

Бакотський наскельний монастир

 

А так Бакота виглядала до затоплення

А так Бакота виглядала до затоплення

 

Місце сили, як його називають місцеві...

Місце сили, як його називають місцеві...

Лелеки та ящірки типові мешканці Бакоти...

Лелеки та ящірки типові мешканці Бакоти...

З Бакоти до Молдови - 20 км.

 --

Екскурсія Кам'янець-Подільський

 
год \ | | Екскурсії
Екскурсії Кам'янець-Подільський
 
Фестивалі 2019
1 колонка